Vážení zákazníci, od 1.7. do 19.7. náš výrobní závod čerpá dovolenou a proto nebudeme vyřizovat neskladové položky. Obchod a expedice běží bez přerušení.

Máte krb? Vybrali jste si krbovou vložku? Máte krbová nebo kachlová kamna? Pak potřebujete ještě kvalitní kouřovod. Kouřovody zajišťují bezproblémový chod a tah krbu, zároveň odvádějí škodlivé spaliny mimo obydlí. Nabízíme vám kompletní prvky pro kouřovodný systém, které odolají vysokým teplotám po celou životnost krbu, v tloušťce 1,5 mm a 2 mm.

Kouřovod se skládá ze soustavy prvků jako je trubka různé délky, koleno, klapka, objímka, přechodka, růžice, redukce, zděř, víčko, ale i montážních prvků, jako je svorka či těsnění. Pro složitější rozvody pak využijete i teplovzdušný výměník, který snižuje náklady na vytápění nebo žaluzie na kouřovod. Kvalitu hoření a účinné vytápění ovlivňuje i vhodně zvolený regulátor komínového tahu.

Je důležitá délka kouřovodu a jeho úhel?

Ano, délka by neměla být větší než 20 % účinné délky komínu, což představuje vzdálenost od vstupu do komínu až po jeho konec. Pokud je nutné použít i koleno, pak se musí brát v potaz, že se počítá jako metr dálky. Zaústění do komína se pro krby, krbové vložky nebo kamna doporučuje v úhlu 90°. Teplovodní krbová vložka pak vyžaduje úhel 45°.

Jaký průměr?

Výrobce zvoleného topného zařízení by měl udávat i ideální průměr kouřovodu. Ovlivnit jeho velikost lze snadnou pomocí redukce. Redukci používejte vždy jen o jeden stupeň nižší.

Dokonalé spojení všech částí kouřovodu zajistí žáruvzdorné těsnění, kamnářský tmel nebo izolační kamnářské šňůry a další stavební materiál a komínové příslušenství.