+ Dárek Doprava zdarma

HSF02-007

Není skladem

14 990 Kč s DPH

Podpalovač TOP flame červený - 54/108 hranolů - Rychlé info

ks

Teplovzdušná kamna FLAMINGO od předního českého výrobce kamen. Díky rozměrům jsou kamna vhodná i do podkrovních místností či chalup. Kamna FLAMINGO se vyznačují vysokou účinností, nízkou spotřebou paliva, externím přívodem vzduchu a sekundárním spalování Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Krbová kamna Flamingo Espo I jsou díky své vysoké kvalitě a skvělé ceně velice žádaným artiklem teplovzdušných kamen na českém i evropském trhu.
Krbová kamna Flamingo nabízejí standardní možnost napojení externího přívodu vzduchu. Pro co nejefektivnější spalování je přivedený vzduch dále rozdělen na primární (pod rošt), sekundární na oplach skla a terciární pro podporu spalování plynných částic.
Komora je konstruovaná tak, aby byla dosažena vysoká účinnost a malá spotřeba paliva, která činí průměrně 2,5 kg na hodinu. Spalovací komora je vyrobená ze silného ocelového plechu a pro dokonalejší spalování je vysázena pravým šamotem. Sekundární spalování, krásně čisté sklo a externí přívod vzduchu je u kamen Flamingo samozřejmostí. Kamna jsou vyrobená z kvalitních materiálů a díky tomu Vám můžeme poskytnout záruku 5 let

kamna Flamingo Espo I

Proč koupit kamna Flamingo

U kamen řady Flamingo je systém spalování na nejvyšší úrovni a zajišťuje centrální přísun vzduchu z exteriéru, který zajišťuje bezpečnost před výbuchem plynných částí pomocí plynulého přisávání čerstvého vzduchu. Inovativní prvek zajišťuje vysokou účinnost, snížení spotřeby paliva až o 40 % a zejména šetrnost k životnímu prostředí. Množství popela je minimální. Celý spalovací proces je ovládán dvěma táhly, kdy první slouží k regulaci primárního vzduchu, který je zapotřebí k zatopení a rozhoření dřeva. Druhé táhlo slouží k podpoře sekundárního spalování. Jeho otevřením dochází k přísunu předehřátého vzduchu do horní části spalovací komory. Tento vzduch se používá k úspornému a co nejefektivnějšímu průběhu hoření dřeva. Tímto je zajištěna vysoká účinnost a krásné hoření včetně čistého skla.

  • Konvekční krbová kamna
    Krbová kamna Flamingo patří do skupiny konvekčních, tedy zajišťují plynulé proudění ohřátého vzduchu a rovnoměrné vyhřátí místnosti.
  • Šamotová vyzdívka
    Šamot je základem pro vysokou účinnost a nízkou spotřebu paliva. Zajišťuje vysoké teploty ve spalovací komoře.
  • Popelník
    Snadné vysypání popela
  • Účinnost až 80,72 %

Typ kamen
teplovzdušná - dvouplášťová, konvenční
Jmenovitý výkon celkový
9 kW
Rozsah celkového výkonu
3 - 12 kW
Rozsah celkového výkonu do vody
0 kW
Jmenovitý výkon do vody
0 kW
Výhřevnost
60 - 240 m3
Sekundární spalování
Ano
Účinnost
80,72 %
Vývod spalin
150 mm
Délka polen
35 cm
Spotřeba paliva
2,5 kg/hod
Emise CO (při 13% O2)
0,08 %
Provozní tah
12 - 14 Pa
Průměrná teplota spalin
293 °C
Klapka
Ne
Váha
121,5 kg
Palivo
dřevo, dřevěné brikety
Deflektor (clona)
Ano
Odvod spalin
horní
Ochlazovací smyčka
Ne
Oplach skla
Ano
Varná plotna
Ano
Typ skla
rovné
Rozměr skla (Š x V)
340 x 280 mm
Objem tepelného výměníku
0 l
Elektronická regulace
Ne
Externí přívod vzduchu
Ano
Maximální provozní tlak
0 bar
Vyměnitelná dlažba
Ne
Barva
červená
Zák. 201/2012 Sb. od 2018
Ano
Terciární přívod vzduchu
Ano

Kontaktujte nás!

Příslušenství 85
Alternativní produkty 41